Hyundai İki Yeni Ürününü Piyasaya Sürdü

          Baku Expo Center’ın kullanıma açıldığı yıldan beri ilk otomobil fuarı bu yılın mart ayında gerçekleşti. Nissan, VW, Jaguar, Land Rover gibi büyük markaların yanısıra yerli üretim Çin markası Lifan’ın da yer aldığı fuara katılım beklentilerin biraz altında gerçekleşti. Bunun en önemli nedeni, organizasyon ekibinin tecrübesiz olması ve fuarın yeterince duyurulmaması oldu. Buna rağmen fuarın en büyük katılımcısı HYUNDAI oldu. En büyük sergi alanına ve standa sahip olmasının yanısıra fuardaki en önemli yenilikler de Hyundai’den geldi. Tüm BDB’de ilk lansmanı yapılan Yeni Elantra, fuarın en gözde otomobiliydi. Model lansmanı için Bakü’nün seçilmesi de Hyundai Auto Azerbaycan’ın ve bu piyasanın önemini gösteriyordu. 1.8L benzinli motorla piyasaya sunulacak olan Yeni Elantra da dünyadaki tanıtımlarının ardından ödüller almaya başladı.

          Hyundai`’nin diğer lansmanı ise Rusya’da üretilen yeni Accent oldu. Rusya’da Solaris adıyla bilinen, fakat patent engeline takıldığı için diğer ülkelere Accent adıyla sunulan bu modelin en önemli özelliği, olumsuz yol ve hava şartlarına göre üretilmiş olması. Yakıt tüketimi ve sınıfında neredeyse hiçbir rakipte bulunmayan lüks donanımı da dikkat çeken diğer özellikleri. Yeni Accent dayanıklı yapısı ve donanımı ile Azerbaycan yolları için de mükemmel seçim.

          Lüks otomobillerini de sergileme şansı bulan Hyundai’nin EQUUS ve Genesis Coupé modelleri de ziyaretçilerin özel ilgisini çekti. Hyundai’nin lüks sınıfa girmek için büyük çaba harcadığı bu dönemde Azerbaycan`da da EQUUS`a tüketicilerin ilgisi çok yoğun oldu.