Nab Holding Şirketi Baku Electronics Ile Dünya Devi Midea’dan İşbirliği

NAB Holding iştiraklerinden Baku Electronics, kuruluşunun 25. yılında yeni yatırımlar ve anlaşmalarla büyümeye devam ediyor. Şirket son olarak Amerikan ev aletleri devi Midea ile Azerbaycan operasyonlarında tek temsilcilik anlaşması imzaladı. Bu anlaşma ile Baku Electronics, Midea’nın dünyaca ünlü ev aletleri ve iklimlendirme cihazlarının Azerbaycan’daki tüm satış, servis ve temsilcilik hizmetlerinden sorumlu olacak.

1968 yılında kurulan Midea global ev aletleri pazarının ilk 10 şirketi arasında bulunuyor ve Fortune 500 listesinin 307. sırasında yer alıyor. 195 ülkede 150 bin çalışana sahip olan Midea geçtiğimiz yılı 40 milyar USD ciro ile tamamladı. 1996 yılında kurulan Baku Electronics ise çok sayıda global teknoloji markasının Azerbaycan temsilciliğini başarıyla yürütüyor.

Midea Baku Electronics ile anlaştı

Baku Electronics ve Midea arasında imzalanan temsilcilik anlaşması ile görüşlerine başvurduğumuz NAB Holding Yönetim Kurulu Başkanı Behram Eromi, bu tarz anlaşmaların Azerbaycan sanayiine önemli deneyimler kazandıracağını belirterek şunları ifade etti:

“Temsilcilik hizmeti verdiğimiz diğer lider markalar gibi Midea markalı ürünlerin varlığı da ülkemizin imalat tabanlı ve operasyonel deneyimlerini ileri taşıyacaktır. Buna ek olarak ülkemize birinci sınıf ürünleri sunarak yaşam kalitemize katkıda bulunmak ve yeni istihdam alanları açabilmek gurur verici.”